Son Yazılar


Bugünden itibaren sizlere günlük film ve müzik önerisinde bulunacağım. Yani artık Günün film ve müzik tavsiyesi diye bir köşemiz var :) Dinlenmemiş o kadar çok şarkı, izlenmemiş ve bazılarına şans bile vermediğimiz o kadar çok film var ki... Bugünkü önerimde müzik tercihimi 80'li yıllardan kullandım. Film tercihim ise, duanın gücüne inananlar için... Bu şekilde her gün yazmaya devam edeceğim. Entellik için iyi bir fırsat :) Bende bilmediğim şarkıları dinliyorum, Bir yerde çalarsa kesinlikle beni bir adım öne çıkartacaktır :)
Bu yaz kumsallarda astroloji rüzgarı esecek:) 
Bakın bakalım kumsal kraliçesi hangi burç olacak :) Ben modayı takip etmem, Herkes kendine yakışanı giymeli modası, benim moda tercihim. Karakterimi, ruhumu yansıtmalı giydiğim şeyler. Hem herkesle ikiz kardeş gibi gezmenin anlamı da yok. Netice de farklı olan dikkat çeker. Bende burçların özelliklerini düşünerek, bazı mayo ve bikini modellerini birleştirdim. 

Su grubundan toprak grubuna, ateş grubundan hava grubuna göre yazdık bir şeyler. 4 farklı kraliçe de seçebiliriz her gruptan, tek bir kraliçe de seçebiliriz.  O kadar da süslenmeyin, neticede suya gireceğiz yahu, saç baş yapılı, düğüne gider gibi plaj modasını reddediyorum (Sanki bana sormuşlardı:)))
 Doğallık, yakışanı giymekle beraber adeta güneş gibi parlayacak ve o saatten sonra artık, deniz kum güneş üçlüsü yerini deniz kum ve sen üçlemesine bırakacak :) 

Neyse demem o ki Kumsal Kraliçesi astrolojinin etkisiyle, kumlarda şöyle bir
 arz-ı endam edecek :)

KOÇ

Ateş grubundan mütevellit, kırmızı kırmızı olmalı. Şöyle içindeki ateşli kadın dışına yansımalı :)BOĞA

Boğa burcu kadını biraz kin sever. o zaman kendine güvenli, toprak grubuna yakışır iddialı bir şeyler tercih edilmeli.
İKİZLER

İkizler burcu pek bir hayat doludur. Cıvıl cıvıldır, hava grubunun en havalısıdr. Bunu da kumsala yansıtmalıdır diyorum :)YENGEÇ

Cazibelidir o, tatlıdır o, şirindir ve de su grubundandır. Su grubunun biraz da çapkın kızıdır :)ASLAN

Liderliği sever bunu da herkes bilir. Ormanın Kralıdır haliyle plajda da bu iddiasını sürdürecektir. Güneşle aşık atacaktır illa ki :)BAŞAK

Romantik peridir, sevecendir. Sempatikliği ondan öğrenmelisiniz o derecedir yani. Toprak grubundan olan bu burç için sevimli bir şeyler seçtim.TERAZİ

En akıllı burçlardandır, çünkü denge kurmayı iyi bilir. Fedakarlık yapmak onun işidir. Bu sebeple ona da melek gibi oluşundan ötürü şöyle bir şeyler uygun gördüm :)


AKREP

Dişi mi dediniz? Kesin akrep burcundan biriyle karşı karşıyasınız. Çekicilik mi? Pardon da tabi ki akrebin işi o da :)YAY

Hava ve havalı grubun en sertlerinden desek yanlış olmaz herhalde. Süzülür o yürürken adım atmaz. Ee bu zerafete de şöylesi yakışır.


OĞLAK

İnatçı şey kesin kraliçe olur derim ben :) Dışardan soğuk ve anaç görünse de, cilveli, ateşli halleri içinden heran çıkabilir. Hele de konu başarmak ve kraliçe seçilmekse pabuç bırakmaz:) Geleneksel güzeldir o...


KOVA

Sohbetin anasıdır kova burcu. Eğlencelidir, grubun muhtemelen esas kızıdır. İddia sevmez ama kendine güveni tamdır :) Rahatı sever...

BALIK

İşte zodyakın son yolcusu... Merhamet timsali, iyilik perisi, güzellik konusunda farklı bir soluk olur kendileri. Keşke herkes balık burcu olsa dersiniz ama henüz sinirini görmemişsiniz :)

Aşağıdaki tabloda ilk gördüğünüz kelimeye bakarak size bir kaç teşhiste bulunacağım. :) 
İlk gördüğünüz hayvan, sizinle ilgili biraz dedikodu yapacak :)
Öncelikleriniz ya da isteklerinizle alakalı Bir iki cümlecik işte :) Maksat eğlence olsun...

Naçizane değerlendirmelerim şu şekilde;
KUŞ: Özgürlük, hayatı yaşamak konusunda dolu dolu şeyler düşünüyor olmalısın. Yoksa niye kuş göresin ki :) Sen gezmeli, görmeli, bilmeli gruplarındansın.

KEDİ: Nankörsün demeyeceğim tabi ki. Hem zaten kedilerde nankör değiller. Sadece rızkın Allah'tan geldiğini bilir, kula tamah etmezlermiş. Senin için eş olmak mühim konu. Şöyle sırnaş sırnaş yada tam tersi ciddi ama, aşkı dibine kadar yaşayanlardansın. 

KÖPEK: Sadık kısmını belirtelim de, köpeğin en tatlış özelliğini görmezden gelmeyelim. Koruyucu ve baskın bir karakterin var, Her türlü ayakta kalırsın ama, sevgi seni eritmeye yeter :)

KEÇİ: Seni inat şey :) Fazla uysalsın, sade bir yaşam, toprağa dokunarak bir ömür, sana mutluluktan fazla fazla zaman bırakır. Sen doğa insanısın, bırak rezidansları, sana bir çiftlik evi versinler kenara çekilsinler :)

ASLAN: Gururun bazen gözünü kör edebiliyor. Yalana dayanamayan ziyade, yalan görünce çakanlardansın :)) Ailenin dominantı sensin. Kimse senin sözünden çıkmasın istiyorsun ama bu sadece doğal bir güdü. Yoksa biri şöyle bir sarmalasa kadın yada erkek olman farketmez, her şeyi akışına bırakırsın.

AT: Dünyada senin için ilk ve en önemli şey aile, gelenek ve kökler... Ne olursa olsun aileyi bir arada tutan kişi sensin gibi. Aileye verdiğin önemin dışında, diğer her şey sönük kalıyor senin hayatında. İş ve başarı da buna dahil. Onları çok rahat arka plana atabilirsin.

DOMUZ: Hayatın sana biraz fazla yüklenmiş hissini, para ve güce dayanarak hafifletmek isteyenlerdensin. Para ve güç tabi ki çoğu şeyin yanında bir hiç olsa da, sen biraz kızmışsın bu hayata. Bu da seni biraz fazla para ve güç düşkünlüğü imajına yöneltiyor. 

MAYMUN: Daha çocukken sana ne olacaksın dediklerinde ''Ben anne olacağım'' diyenlerdensin sanırım. Çocukları bir başka seviyor, anne olmayı çok kutsal görüyorsun. Kadınsan iyi bir anne olursun, erkeksen kesinlikle anaç bir kadın senin dileğin.

ZÜRAFA: İş hayatının en önemli fedaisi sensin. İş ve başarı senin oksijenin. Başarı tatminkarlığını hiçbir şeye değişmezsin. Bu da senin başarılı bir iş hayatı neferi olduğunu gösteriyor. Böyle giderse I got the power kıvamında biri olup, piyasayı sallarsın sen. :)

KARINCA: Çalışkanlık, sabır ve fedakarlık senin gen kodların:) Şikayet etmeyen ama, çok da içine atan naif birisin. Dışarıdan bakıldığından sevilen sayılan, ama iç dünyanda bazen kendine çok kızanlardansın. Çok içine atmak bazen seni kendinden bile nefret ettirebiliyor.

KOYUN: Aşk deyince akan sular durur. Sen sevmek ve sevilmek için yaratılmışşın adeta. Bazen bir aşk kadını, bazense sevecen bir dost olabiliyorsun özel ilişkilerinde. Sen kırmızısın be arkadaş, romantizmin temelleri atarmışsın, bulunmamış olsaydı eğer :)

KUĞU: Zarif ve tam bir salon insanı. Kadın ya da erkek olsun, etrafındakilerin başını dödürebilirsin zarafetinle. Ama biraz fazla ciddi, hatta bezen fazla burnu kaf dağında olabiliyorsun. Ben bu durumu savunma mekanizmasına bağlıyorum. Dış dünya fazla korumasız, iç dünyanı açmamak için dışarı, burnum düşse yerden almam mesajı vermeyi iyi biliyorsun :)

İNEK: Hayat telaşına kapılan ve bu hengamede yaşamayı unutan biri gibisin adeta. Temel ihtiyaçlarına ve hayata  o kadar ayak uydurmuşsun ki, kurallar ve yaşamak için elzem şeyler dışındakilere göz ucuyla bakıyorsun. Bazen kapıdan çıkmak hayata karışmak isteyip, çılgınlık yapasın gelmiyor değil ama yine de yapmıyorsun çoğu zaman. Hayat sadece ye, iç, korun ve itaat et demek değil.

KARGA: Fazla güçlü ama yine fazla kırılgan bir yapın var. Bu yüzden biraz kinciyiz sanırım :) İntikam duygusu bazen içeriden şöyle bir harlasa da , çoğu zaman buna gem vurabiliyorsun. Ama intikam duygusu çok sık yaşanıyor, ya da en azından bu kelime daha bir tanıdık geliyor sana, diğer tüm kavramlardan.

FİL: Kocaman yüreğin var senin. Sessiz ama etkili karakterin, seni hep ön plana çıkarıyor. İyilikten beslenen güzel insan... Sana sorulsa ne istersin diye Dünya Barışı dersin. İçinde ki potansiyel dünyalara bedel ama, henüz bunu aktif hale getiremedin. Psikolojik savaşların senin zayıf noktan. Gücünü keşfetmelisin. Belki de bir psişiksin neden olmasın yahuu :)

Eğlenceli yazılarıma bir yenisini daha ekledim. İlla oyunlu yapıp, yazılarımı süsleyip püsleyeceğim :)
Bu sayede exceli de çözdüm, Daha neler neler yapacağım görün bak :) 
Konuya gelecek olursak, aşağıdaki tablodan moduna göre bir 3'lü seçiyorsun ve bizde size motto kıvamında, bazı cümleler veriyoruz. Umarım beğenilir :)
Yorumlaşıp, kaynaşalım... :) Kime ne çıktı, Kimler aynı üçlüde buluşmuş, bakak görek :)
Bu arada, bu yazıyla birlikte 100. yazımı da yazmış oldum. Tebrik edersiniz herhalde :) Blogcanlık bunu gerektirir :))

HİNDİSTAN / SAREE (SARİ)

Hintli kadınların zerafetini tüm dünya kabul etti :) Gerek giyimleri; gerekse takı ve makyajları olsun, tam bir kadın olarak arz-ı endam ediyorlar. Her ne kadar Hindistan'da yaşayan kadınlar da artık dünya modasına ayak uydurmuş olsa da, hala yöresel kendilerine has kıyafetleri olan saree (sari) giymeye devam edenler var, Bence de giymeye devam etsinler. Kumaşlarında ki renk ve işlemeler adete büyülü gibi. Şöyle kendimi göstereyim diye bir saree (sari) almak isterseniz, maaşınızı ya da daha fazlasını vermeniz gerekecektir. Daha çok zengin kesimlerin tercih ettiği kumaşların heybeti, adete bir görsel şölen oluşturuyor. Daha mütevazı bir şeyler de var yok değil. 

Bu kadar estetik görünmesinin yanında, saree (sari) giymek oldukça meşaakatli bir iş :) Bu bahsettiğim tabi en yöresel, eskiden olanları. Daha pratik şekilde giyilebilen şekilleri de artık bulunmakta. Hindistan'a özgü olan Saree (sari), genellikle 3 parçadan oluşuyor. Astar görevi gören uzun bir etek, çoğunlukla göbek açık dediğimiz yarım şekilde olan büstiyer (bu büstiyerlerin de genellikle kol kısımları yarım uzunlukta olmakta) ve asıl kumaş olan işlemeli, kaliteli ve ağırlığı olan çok metrelik :) kumaş kısmı geliyor. Giyerken astar eteğe iliştirilerek, çoğu yerde elle pile vererek, vücuda sarılıyor. Omuzdan atılan parça gösterişin bir parçası. Gelinlikleri adeta kumaşçı dükkanını andıran saree (sari), gerçekten de sosyal ve ekonomik statüyü belirleyici bir rol üstleniyor.

Bulunmaz Hint kumaşı söylemininin ne kadar da doğru olduğunu artık tahmin edebiliyorum. Hintlilerin kumaş işinde iyi oldukları belli:) Hint kumaşı nın bulunmama sebebi de... Onca işleme, onca renk ve kalite, ee bulamayız tabi ki :)
KENYA / Massai Takıları

Kenya lılara has olan Massai Takıları genellikle boncuk işi olup, kültürlerine göre güzellik, güç, gelenek,evlilik, savaşçılık, yaş, medeni hal,sosyal statü gibi kavramları temsil etmektedir. 800 lü yılların sonlarına kadar Massai Takıları, çubuk, kabuk, tohum, kurutulmuş ot yada doğal malzemelerden yapılmaktaydı. Boncuklar bunlardan elde edilerek Masai Takıları yapılmaktaydı. 1800 lü yılların sonlarına doğru ise, Avrupa kültürünün etkisiyle cam işi boncuklara ve daha farklı malzemelerle kolye yapımına başlandı. Özellikle düğünlerde, gelini annesi tarafından geline özel bir Massai yakaları hazırlanır. Düğüne özel bu Kenya ya özel Massai Yakaları (Massai Takıları) iplerden oluşan birkaç sarmala sahiptir. Fakat özel bir yaka olmasına rağmen, artık kadınlar tarafından günlük olarak bile takılıp, sergilenmeye başlamıştır. Törenlerde süsleme olarak kullanılmasının yanı sıra, Kenya halkı tarafından, şükranlarını sunmak için de kullanılan bir hediye haline gelmiştir. Massai Yakaları (Massai Takıları) nda kullanılan malzemelerin renkleri de tabi ki bazı anlamlar taşımaktadır. 

Massai Yakalık Renkleri ve Anlamları


KIRMIZI
Cesaret ve gücü simgeler.

MAVİ
Gökyüzünün enerjisini, kalite ve rengini temsil eder. Suyu sembolize eder.

YEŞİL
Halkın beslenme ve üretimini simgeler. Toprak kutsaldır ve bunu simgeler.

TURUNCU
Sıcaklığı, arkadaşlığı cömertlik ve misafirperverliği sembolize eder. Hoşgeldin anlamı da taşır. 

SARI
Güneşi simgeler. Üretkenlik ve berekettir.

BEYAZ
Saflık ve sağlık rengini beyaza yansıtır.

SİYAH
Mücadeleler içinde birlik olmayı, uyumu ve dayanışma gücünü simgeler.MİKA-DER yani Minik Kalpler Derneği 'ne en çok destek verenlerden olan İçerde dizisi ve oyuncuları, gerek sosyal medya hesaplarından, gerekse katıldığı etkinliklerle bizlere duyurmaya büyük önem gösteriyor. Bir farklılık yaparak Ağrı kız futbol takımıyla dostluk maçı na çıktı. Maç sırasında keyifli ve eğlenceli anlar yaşattılar. Show tv de yayınlanan bu maçta komik sahnelerde gözlerden kaçmadı. İçerde dizisinin tüm oyuncuları, Minik Kalpler İçerde destek maçında yerlerini aldılar. Tüm kadın , erkek ve konuk oyuncuları bu maçta görebildik. 

Mika-Der, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü Bünyesinde, çocuk evleri ve sevgi evleri açmakta, mevcut koşulları iyileştirmeye yönelik çalışmalar yapmaktadır. Eğitim, sanat ve psikoloji destek hizmetleri ile her ilde faaliyet göstermek için çalışmalara büyük önem ve özen göstermekteler. Mika-Der gerekli finansmanı; konserler, balolar, etkinlikler gibi bağış kanalları ile sağlamaktadır. Her vatandaşın bir sivil toplum örgütüne üye olması ve destek vermesi güzel bir davranış. Eğer sizde hala bir sivil toplum örgütüne üye değilseniz ve üye olmak istiyorsanız; Mika- Der ' i bir araştırmanızı tavsiye ederim.

İçerde dizisi ekibini de yürekten kutluyorum. İnstagram, Twitter ve Show tv aracılığıyla, üstlerine düşeni fazlasıyla yapmaktalar. Sizin için dostluk maçından bir kaç resim paylaşıyorum. Resimler bile keyif veriyor... Futbolculuk tüm oyunculara, özellikle beylere pek yakışmış. Bunu da söylemeden geçemeyeceğim :)Ücretsiz numune yollayan siteler den herkesin artık haberi var. Bazı siteler gerçekten bu ürünleri adrese yolluyor ve de kargo ücreti dahi almıyorlar. Siz size gelen ürünleri ilk deneyenlerden oluyorsunuz ve bunları yorumluyorsunuz. Üretici firmalar için yorum ve değerlendirmeler oldukça önem teşkil ediyor. Bazıları ürünün kalitesini arttırmaya yönelik, bazılarıysa tamamen yeni ürünlerin piyasada ki hareketliliğini ölçüyor bu yöntemle... Bir nevi piyasanın nabzını ölçenler arasında oluyorsunuz. Bende bunu bir araştırayım dedim ve birkaç site buldum. Henüz ücretsiz numune talebim olmadı, ama bu ücretsiz numune başvurularında bulunanlardan iyi yorumlar okudum. En çok dile getirilen ve internette yazılan ücretsiz numune sitelerini kendimce derledim. Belki işinize yarar, belki değişik gelir incelemek istersiniz diye şuracığa bırakıyorum yazıyı :)  Tanıtım paketleriniz, numuneleriniz, ücretsiz promosyonlar ınız bol olsun... Ama dediğim gibi denemedim, her seferinde gönderilmediği gibi de yorumlara denk geldim. Aklınızda bulunsun...

Ücretsiz promosyon siteleri için buyurunuz efendim :)  1. renklibir.com
  2. fikrimühim.com
  3. tavsiyekanali.com
  4. denebunu.com
  5. denedimbiliyorum.com
Ülkelerin kuruluş tarihlerine göre burçlarını derledik…
Hangi ülke hangi burca sahip buyurun görelim JAfganistan 19 Ağustos 1919  Aslan
Arnavutluk 28 Kasım 1912  Yay
Angola 11 Kasım 1975  Akrep
Arjantin 9 Temmuz 1816  Yengeç
Avusturalya 1 Ocak 1901  Oğlak
Avusturya 12 Kasım 1918  Akrep
Azerbaycan 30 Ağustos 1991  Başak
Almanya 3 Ekim 1990  Terazi
ABD 4 Temmuz 1776    Yengeç
Bahamalar 10 Temmuz 1973    Yengeç
Bahreyn 15 Ağustos 1971  Aslan
Bangladeş 16 Aralık 1971    Yay
Barbados 30  Kasım 1966    Yay
Belçika 4 Ekim 1830    Terazi
Bolivya 6  Ağustos 1825    Aslan
Bosna Hersek 1 Mart 1992  Balık
Brezilya 7 Eylül 1822    Başak
Bulgaristan 22 Eylül 1908  Başak
B. Arap Emirlikleri 2 Aralık 1971   Yay
Birleşik Krallık 1 Mayıs 1707    Boğa
Cezayir 5 Temmuz 1962        Yengeç
Çad 11 Ağustos 1960         Aslan
Çin 1 Ekim 1949         Terazi
Çek Cumhuriyeti 1 Ocak 1993         Oğlak
D. Kongo Cum. 30 Haziran 1960       Yengeç
Danimarka 5 Haziran 1849         İkizler
Dominik Cum. 27 Şubat 1844           Balık
Ermenistan 21 Eylül 1991  Başak
Ekvator 24 Mayıs 1822      İkizler
El Salvador Eylül 1821    Terazi
Ekvatoral Gine 12 Ekim 1968    Terazi
Estonya 20 Ağustos 1991    Aslan
Endonezya 17 August 1945  Aslan
Fildişi Sahili 7 Ağustos 1960  Aslan
Fiji 10 Ekim 1970    Terazi
Finlandiya 6 Aralık 1917    Yay
Fransa 22 Eylül 1792    Başak
Fas 2  Mart 1956    Balık
Filipinler 4  Temmuz 1946  Yengeç
Güney Kıbrıs Rum Yön.1 Ekim 1960     Terazi
Gambiya 18 Şubat 1965    Kova
Gürcistan 9 Nisan 1991    Koç
Gana 6 Mart 1957    Balık
Güney Kore 15 Ağustos 1945    Aslan
Güney Afrika 31  Mayıs 1961    İkizler
Guatemala 15 Eylül 1821             Başak
Hırvatistan 25 Haziran 1991  Yengeç
Haiti 1 Ocak 1804             Oğlak
Hindistan 15  Ağustos 1947  Aslan
Hollanda  26 Temmuz 1581  Aslan
İzlanda 17 Haziran 1944  İkizler
İran 1 Nisan 1979  Koç
Irak 3 Ekim 1932  Terazi
İrlanda 6 Aralık 1921  Yay
İsrail 14 Mayıs 1948  Boğa
İtalya 2 Haziran 1946  İkizler
İsveç 6 Haziran 1523  İkizler
İsviçre 1 Ağustos 1291  Aslan
Jamaika 6  Ağustos 1962  Aslan
Kamboçya 9 Kasım 1953  Akrep
Kamerun 20 Mayıs 1972  Boğa
Kanada 1 Temmuz 1867  Yengeç
Katar 3  Eylül 1971  Başak
Kolombiya 20 Temmuz 1810  Yengeç
Kosta Rika 15 Eylül 1821  Başak
Küba 20 Mayıs 1902  Boğa
Kazakistan 16 Aralık 1991  Yay
Kenya 12 Aralık 1963  Yay
Kiribati 12 Temmuz 1979  Yengeç
Kuzey Kore 15 Ağustos 1945  Aslan
Kosova 17 Şubat 2008  Kova
Kuveyt 19 Temmuz 1961  Yengeç
Kırgızistan 31 Ağustos 1991  Başak
KKTC  15 Kasım 1983   Akrep
Letonya 18 Kasım 1918  Akrep
Lübnan 22 Kasım 1943  Yay
Libya 24  Aralık 1951  Oğlak
Litvanya 11 Mart 1990  Balık
Lüksemburg 19 Nisan 1839  Koç
Mısır 28 Şubat 1922  Balık
Makedonya 8 Eylül 1991  Başak
Madagaskar 26 Haziran 1960  Yengeç
Malezya 31 Ağustos 1957  Başak
Maldivler  26 Temmuz 1965  Aslan
Malta 21 Eylül 1964  Başak
Moritanya 28 Kasım 1960  Yay
Meksika 16 Eylül 1810    Başak
Moldova 27 Ağustos 1991  Başak
Moğolistan 11 Temmuz 1921    Yengeç
Mozambik 25 Haziran 1975  Yengeç
Macaristan 16 Kasım 1918  Akrep 
Nijerya 1 Ekim 1960    Terazi
Norveç 7 Haziran 1905    İkizler
Orta Afrika Cum. 13 Ağustos 1960   Aslan
Özbekistan 1  Eylül 1991    Başak
Pakistan 14  Ağustos 1947  Aslan
Panama 3  Kasım 1903    Akrep
Papua Yeni Gine 16  Eylül 1975    Başak
Paraguay 14 Mayıs 1811    Boğa
Peru 28 Temmuz 1821    Aslan
Polonya 11 Kasım 1918  Akrep
Portekiz 5 Ekim 1910  Terazi
Romanya 30 Aralık 1947  Oğlak
Rusya 24 Ağustos 1991  Başak
San Marino 3 Eylül 301  Başak
Suudi Arabistan 23 Eylül 1932  Terazi
Senegal 4 Nisan 1960  K
Sırbistan 5 Haziran 2006  İkizler
Seyşeller 29 Haziran 1976  Yengeç
Singapur 9 Ağustos 1965    Aslan
Slovakya 1 Ocak1993    Oğlak
Slovenya 25 Haziran 1991  Yengeç
Solomon Adaları 7 Temmuz 1978  Yengeç
Somali 1 Temmuz 1960    Yengeç
Sri Lanka 4 Şubat 1948    Kova
Sudan 1 Ocak 1956    Oğlak
Suriye 17 Nisan 1946    Koç
Şili 18 Eylül 1810  Başak
Tayvan 10 Ekim 1911  Terazi
Tacikistan 9 Eylül 1991  Başak
Tanzanya 25 Nisan 1977  Boğa
Tunus 20  Mart 1956  Balık
Türkiye 29 Ekim 1923  Akrep
Türkmenistan 27 Ekim 1991  Akrep
Ukrayna 24 Ağustos 1991    Başak
Uruguay 25 Ağustos 1825    Başak
Ürdün 25 Mayıs 1946  İkizler
Venezuela 5 Temmuz 1811    Yengeç
Vietnam 2  Eylül 1945    Başak
Vatikan 11 Şubat 1929    Kova
Yunanistan 25 Mart 1821    K
Yeni Zelanda 26 Eylül 1907    Terazi
Yemen 22 Mayıs 1990    İkizler
Zambiya 24 Ekim 1964    Akrep
Zimbabve 18 Nisan 1980    K